Būk laiminga savo kūne 

Manipuliatorių spąstai  

Geriausia, ką galime dėl Savęs padaryti – susikurti Savo emocinei būklei palankią ir malonią aplinką. Aplinka mus veikia labiau, negu galime įsivaizduoti. Net jeigu Tu esi 100 % pozityvus ir laimingas žmogus, atsidūręs vienoje patalpoje su niūriu pesimistu, netrukus pajusi, kaip keičiasi nuotaika ir tiesiog natūraliai Tu perimsi dalį neigiamos energijos. Gerai, jei tai yra labai reti atvejai, bet kas, jeigu Tau tenka nuolat būti šalia tokių žmonių (dirbate viename kabinete/ būnate vienoje draugų ar giminų kompanijoje/ neduok Dieve gyvenate tame pačiame plote)?

Yra daugybė tokių žmonių rūšių, kurie patys yra nelaimingi ir dar trukdo visiems aplinkiniams būti laimingais. Aš šiuos žmones skirstau į kelias kategorijas:
Bailiai - bijo būti savimi ir nuolat priklauso nuo kitų nuomonės, maža to ir visus aplinkinius baugina savo būrimais „O jeigu bus taip...o jeigu nepavyks...o jeigu prasidės karas ar pasaulio pabaiga“ ir taip toliau;
Manipuliatoriai - nuolat viską daro kitų žmonių rankomis ir dažniausiai viską „išsuka“ taip, kad Tu pats pasiūlytum pagalbą ir jaustum nuolatinę pareigą kažką daryti dėl to žmogaus;
Aukos - nuolat kaltina visus kitus, tik ne save, niekada gyvenime nepripažįsta savo kaltės ir nuolat skundžiasi. Jiems patinka „aukos“ vaidmuo, nes taip jie pateisina savo nesėkmes – „susidėjau ne su tuo žmogumi“, „blogas viršininkas“, „nedėkingi vaikai“;
Emociniai vampyrai - persisunkę neigiamomis emocijomis žmonės. Bendravimas su jais yra nuolatinis karas ir didžiausia našta. Po bendravimo su tokiais žmonėmis, tiesiog jautiesi, kaip išgręžtas.


Tai baisiai pavojingos žmonių kategorijos, kurios nuolat kėsinasi sugadinti Tau gyvenimą. Šiame straipsnyje noriu išskirti labai erzinančią kategoriją -  manipuliatorius. Net jei nesutiksi, kiekvienas bent kartą gyvenime yra manipuliavęs – dažniausiai tai vyksta vaikystėje. Vaikai manipuliuoja ašaromis, isterijomis, vėliau – graudžiais pasakojimais, kad tik gautų savo. Tačiau kiekvienas psichologiškai sveikas žmogus išmoksta gyventi ir, arba tėvų pagalba, arba savęs pažinimo ir analizės pagalba, supranta, jog norint kažką turėti, reikia visų pirma pačiam „pajudinti užpakalį“, o antra – bendrauti skaidriai ir aiškiai.


Nepaisant to, kad save gerbiantis žmogus yra mandagus, malonus kitiems ir dėmesingas, nepamiršk, kad ne kiekvienas yra to vertas. Gera rūpintis aplinkiniais, bet gera yra tik tada, kai tai yra natūralus noras, o ne manipuliacijų pasekmė. Tai labai svarbu! Reikia mokytis aiškiai atskirti, kada žmogus Tau pasipasakoja, tiesiog norėdamas būti išklausytas, o kada skundžiasi ir verkšlena, nes nori sulaukti veiksmų iš Tavo pusės. Ne, jie dažniausiai net neprašo, jie tik mėto užuominas, o Tu pats turi pasisiūlyti padėti arba išspręsti jų problemas. Manipuliatoriai skiriasi nuo psichologiškai sveikų asmenų būtent tuo, kad psichologiškai sveikas žmogus tiesiai šviesiai paklausia ar pasako, ko jis nori. Sulaukęs teigiamo ar neigiamo atsakymo, neįsižeidžia, nes pasaulis sukasi ne vien aplink jį vieną ir tiek. Manipuliatoriai gi suka ratus aplinkui, pripasakoja būtų ir nebūtų dalykų, kad Tau kiltų noras padėti, bet jei tik Tu „neužkibsi“ ant kabliuko, lauk atsako – manipuliatorius išpils pilna kibirą „š“ tiesiai Tau ant galvos, nepaisant to, kad Tu galbūt atsisakei padėti tik vienintelį kartą.


Paprastas pavyzdys. Neseniai vienas senas draugas paskambino ir paklausė, ar galėčiau jį parvežti iš automobilių serviso į darbą. Kadangi tuo metu tikrai negalėjau, nes darbe ruošiausi susitikimui, taip ir pasakiau. Labai vertinu savo susikurtą aplinką (bet tam reikėjo daugybės vidinių pastangų), nes dėl šios situacijos nieko tragiško nenutiko – draugas išsikvietė taksi, aš nuėjau į susitikimą ir viskas juda toliau. Tokia kasdienė smulkmena mūsų santykių nei kiek nepakeitė – niekas nesupyko, niekas nekaltino. Tačiau jei to paprašytų manipuliatorius, tikriausiai verstumėmės per galvą, kad tik jam įtiktumėme, nes kitu atveju pasipiltų kaltinimai ir apkalbos, bet net ne tiesiai šviesiai Tau į veidą, o už nugaros, nes dažniausiai manipuliatoriai dar ir bailiai.


Pažįstama situacija? Taip, jie visur. Siūlau drastišką būdą – visiškai išbraukti tokius žmones iš savo gyvenimo. Kiekvieną kartą pajutus manipuliacijas - parodyti, kad suprantate, jog bandoma manipuliuoti ir būtinai kiekvieną kartą atsisakyti. Pradžioje skausminga, sunku mokytis sakyti „Ne“, bet rezultatai nuostabūs. Patikėkite, jie natūraliai „atkris“, nes jiems palankūs tik tokie, kurie nesuvokia, jog jais manipuliuojama.


Tiesiog privalai tai padaryti! Neleisk niekam versti Tau kaltės už tai, ką jie patys prisigalvojo ir iš Tavęs tikėjosi. Tai jų niekuo nepagrįsti lūkesčiai, o ne Tavo pareiga! Neleisk jiems sugadinti Tau dienos ar net gyvenimo, nepriimk negatyvo, spaudimo. Tegyvuoja laisvė nuo manipuliatorių!!! Leisk Sau prabangą atsikratyti jų ir pamatysi, kaip tampi laisvas ir „lengvas“.


#lovelife

 
 
 
 
Parašykite
Instagram